چگونه لباس های لینن را بشوییم؟

یکی از اولین و قدیمی ترین الیاف پارچه در دنیا، لینن است که از گیاهی به نام فلاکس استخراج می شود. این گیاه بیشتر در مناطق حوزه دریای مدیترانه و آسیای مرکزی رشد می کند و عمر گل آن به نصف روز هم نمی رسد.لباس های لینن

لباس های لینن

الیاف طبیعی خواصی دارند که آن ها را از دیگر پارچه ها متمایز می کند. لینن نیز از این موضوع مستثنی نیست.

الیاف طبیعی لینن رطوبت را سریع تر از پارچه های دیگر جذب می کند و خیلی زود هم خشک می شود و همین مورد یکی از اصلی ترین دلایلی است که مردم علاقه زیادی به استفاده از آن در فصل های گرم سال دارند. این پارچه ها معمولاً بدون پرز هستند و گرد و غبار را دفع می کنند.

لینن به پارچه ی کنفی هم معروف است و از پارچه های مناسب فصل تابستان محسوب می شود. مرغوب تربن نوع این پارچه از ۷۰ درصد پنبه، ۱۰ درصد پلی استر و ۲۰ درصد ویسکوز تهیه شده و بدترین نوع آن از ۵۰ درصد پنبه و ۵۰ درصد پلی استر، بدون ویسکوز است.

لباس های لینن یکی از اجزای اصلی کمد لباس اغلب خانم هاست. دلیل محبوبیت لینن داشتن الیاف طبیعی است که باعث می شود لباس نفس بکشد و پوست شما را خنک تر کند. در این مطلب قصد داریم روش های شستشوی لینن را برای شما شرح دهیم. اما توجه داشته باشید قبل از شستشوی هر نوع لباس با هر نوع الیافی، حتماً برچست و لیبل نگهداری آن را بخوانید و بر اساس آن به شستشوی لباس اقدام کنید. در کل نیازی نیست لباس های لینن خشکشویی شوند، شستشو با ماشین لباسشویی و یا با دست برای آنها کافی است.

 

لینن آب زیادی را به خود جذب می کند. به همین دلیل است که هنگام شستشو بسیار سنگین می شود. سعی کنید هنگام شستشوی لباس های لینن در ماشین لباسشویی، فضای خالی بیشتری را به آنها دهید؛ اینگونه شستشوی شما هم نتیجه بهتری در بر خواهد داشت. بهتر است به موارد زیر هم توجه کنید:

۱٫ لباس های لینن را از دیگر لباس ها جدا کنید و باهم بشویید. لباس های بزرگ تر یا تیره تر را جدا کنید. بهتر است Delicate را در سیستم شستشوی ماشین لباسشویی انتخاب کنید.
۲٫ مطمئن شوید دمای آب ولرم است. حتی آب سرد هم می تواند برای شستشوی این لباس ها مناسب باشد.
۳٫ وقتی کار شستشوی ماشین تمام شد، سریعاً لباس ها را خارج و آویزان کنید.
۴٫ لباس های لینن چندان به اتو کشی نیاز ندارند، مگر آنکه چروک آن ها زیاد باشد. اگر قصد اتو کردن آن ها را دارید، بهتر است زمانی که هنوز کمی مرطوب هستند، اینکار را بکنید.
۵٫ لباس های لینن خود را در کیف های پلاستیکی نگهداری نکنید. سعی کنید جاهای خشک و سرد را برای نگهداری آن ها انتخاب کنید.
پس همان طور که دیدید، لینن ها قابل شستشو در ماشین لباسشویی و خشک کن هستند و اگر بلافاصله بعد از شستشو آن ها را آویزان کنید، نیازی هم به اتو کشی ندارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *