پارچه ی شانتون:دلایل استفاده از شانتون برای افراد چاق و همچنین استفاده از آن در تمام فصول

پارچه شانتون چیست؟

پارچه ی شانتون

پارچه شانتون دارای الیاف پلی استر و اکریلیک است و مناسب فصل‌های بهار و تابستان است؛ به خاطر همین موضوع این پارچه‌ها را به صورت کامل یا به صورت تکه شده، در اکثر لباس‌های تابستانی به خصوص مانتو با طرح‌های کاشی و… مشاهده می‌کنیم و به دلیل کیفیت و زیبایی که دارد هر ساله از اقبال بالایی نیز برخوردار می‌شود.

همچنین طرح پلی استر پارچه شانتون برای تونیک‌های دخترانه و بچه‌گانه که وزن کمتری دارد، بسیار مناسب است. دلایل مختلفی برای استفاده از این جنس وجود دارد که هر ساله در فصل‌های تابستان و بهار افراد زیادی برای خرید این نوع به مراکز فروش و فروشگاه‌های پارچه فروشی و بازار مراجعه می‌کنند.

۱– سبک و راحت بودن:

یکی از مشخصه‌های عالی شانتون، سبک و راحت بودن آن است چرا که اغلب افراد چاق دوست دارن لباسی راحت و سبک را بپوشند و در عین حال خیالشان از نوع صاف و مرتب ایستادن لباس راحت باشد، که شانتون بهترین پیشنهاد برای این عزیزان است.

۲– قابلیت شست و شوی زیاد بدون آبرفت و رنگ رفتگی:

شانتون یکی از پارچه‌هایی است که به طور مرتب و زیاد استفاده می‌شود و همانطور که می‌دانید لباس‌هایی که زیاد استفاده می‌شوند، بیشتر هم شسته می‌شوند و اگر پارچه لباس مقاومت بالایی نداشته باشد، با چند بار شست و شو از بین خواهد رفت؛ اما شانتون این نگرانی را برطرف ساخته و خبری از آبرفت و رنگ رفتگی در آن دیده نخواهد شد.

۳– شست و شوی زیاد و اتو کردن کم:

لباس‌هایی که روزانه استفاده می‌شوند، نیاز به اتو کردن نیز دارند و اگر اتو نشوند ممکن است شخص را شلخته نشان دهد! پارچه شانتون دارای بافت‌های درشت و غیر متراکم است و همین امر باعث شده است که در صورت شست و شوی زیاد هم نیاز به اتو کردن نداشته باشد و صاف بودن پارچه بعد از شست و شو نیز باقی بماند.

۴– مناسب تمام فصول:

در طول ارائه این متن بیشتر درباره استفاده شانتون در فصل‌های تابستان و بهار گفتیم اما واقعیت این است که به دلیل جنس مناسب این پارچه، از آن هم در فصل‌های سرد و هم در فصل‌های گرم استفاده می‌شوند، منتهی به دلیل زیبایی طرح‌هایی که دارد در ایران در ایام عید (فصل بهار) و در ایام تعطیلات (تابستان) بیشتر استفاده می‌شود.

۵– بافت لطیف و ضد حساسیت:

افراد چاق اغلب زیاد عرق می‌کنند و اگر پارچه لباس یا مانتو نامناسب باشد، علاوه بر اینکه لباس ظاهر بدی پیدا می‌کند، کم کم از بین خواهد رفت. اما شانتون به دلیل استفاده از الیاف پنبه ای و عبور حرارت بدن باعث خنک شدن بدن در فصول گرم و همینطور جلوگیری از بوی عرق می‌کند. همینطور به علت مواد بکار برده شده در بافت شانتون، خاصیت ضد حساسیت را نیز برای آن به ارمغان آورده است.

۶– تنوع طرح و رنگ زمینه:

در قسمت کاربرد پارچه شانتون، تعدادی از کاربردهای شانتون را ذکر کردیم و این پارچه دارای طرح‌های متفاوتی مانند حاشیه دار، بافت برجسته، طرح کاشی، ساده و… می‌باشد و همین تنوع در طرح و رنگ زمینه شانتون باعث محبوبیت آن شده است.

۷– قیمت مناسب پارچه شانتون:

برخی طرح‌های پارچه های شانتون در داخل تولید نمی شوند و به همین دلیل دارای قیمتهای بالاتری هستند، اما در کل این پارچه ها دارای قیمت متعادل و مناسبی هستند که در سطح شهر فروشگاه هایی به صورت متمرکز این پارچه ها را به فروش می‌رسانند.

۸– ثابت ماندن کیفیت رنگ و نقش پارچه شانتون:

پارچه‌های شانتون با طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی تولید شده است و نکته مهم این پارچه کیفیت بالای این مشخصه‌ها می‌باشد که با گذر زمان آسیبی به آنها نخواهد رسید؛ مگر با استفاده نادرست از پارچه!!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *